CULTURAL
CAPITAL
INTROSPECTION

Про нас I

 “Інтроспекція Культурного Капіталу“– це міжнародна програма з освітнім ухилом яка розрахована на участь митців та кураторів у створенні нових проектів та запрошує резидентів до загальної дискусії щодо майбутніх шляхів розвитку сфери художнього виробництва та культурних інституцій через оптику персональних практик в США, Україні та інших місцях.  Програма розташована в рамках художньої резиденції сучасного мистецтва «Вибачте номерів немає» у готелі “Закарпаття”, місті Ужгород, розпочата в серпні 2019 року. 

 Ужгород – це прикордонне місто поруч з Словаччиною, Угорщиною, Румунією і Польщею, та є спільним домом для багатьох етнічних груп. Резиденція “Вибачте номерів немає” базується в готелі “Закарпаття”, який був збудований наприкінці 1970-х років в стилі пізньорадянського “бруталізму”.  Будівля готелю зберегла своєрідну ауру радянського часу та ознаки колапсу Радянського Союзу, що дозволяє уважному спостерігачу здійснити мандрівку у різних часових, культурних та політичних вимірах.  

Так само як й готель “Закарпаття”, більшість культурної інфраструктури в Україні не була переформатована з радянських часів. Незважаючи на те що Україна стає все більш інтегрованою у аспекти Західноєвропейської сфери впливу, країна залишається недостатньо дослідженою територію з боку міжнародних інституцій сучасного мистецтва. Ми пропонуємо використати цю перехідну ситуацію як можливість поставити питання щодо винайдення нових моделей художніх інституцій, які б існували як і поза традицією радянської культурної модернізації, так й поза умовами що визначаються глобалізованим ринком мистецтва. Програма заохочуватиме учасників взаємодіяти з культурним ландшафтом Ужгороду та Закарпаття задля переосмислення умов художнього виробництва та окреслення можливих траєкторій подальшого розвитку культурних систем.

Програма здійснюється виключно за запрошенням. Тривалість та умови є гнучкими, розглядаються для кожного учасника індивідуально.

Реалізація програми “The Cultural Capital Introspection” стала можливою завдяки фінансової підтримки Посольства США в місті Києві.

Кураторка програми Lika A Volk: volkslika@gmail.com

Інтроспектор програми Петро Ряска: sorrynoroomsavailable@gmail.com

Розробка дизайнерської айдентики: Аттіла Гажлінскі: attilahazslinszky@gmail.com

Розробка веб-дизайну сайту програми ССІ: Олег Перковський

Наші сторінки:

instagram

facebook

tumblr

www.cci.co.ua

Проекти III

Серпень 2019 р.

“З Минулого в Минуле | From the past to the past” – групова виставка художників Закарпаття періоду 1960 – 1990рр та Нью-Йорк. Кураторка: Аня Комар. Учасники: Єлізаветта Кремницька. Ференц Семан, Павло Бедзір, Деймон Сфетсос, Марися Парузель, Ніколас Чекалді.

Серпень – Жовтень 2020 р.

“DreamDoc: Ужгород”. Проект Олександри Лерман. Учасники: Анастасія Костів, Вікторія Дорр, Аттіла Гажлінскі, Ліка Волкова, Данило Ковач, Петро Ряска, Каша Потрогош, Лео Троценко, Євгеній Коршунов, Олександра Лівень, Райвіс Капілінскіс, Даніїл Косінскі.

Вересень – Жовтень 2020 р.

“КОНТР-ФАКТИ”, Тейлор Коберн. Учасники:
Валерія Шиллер, Жанна Озірна(частково), Катерина Тихоненко, Антон Варга, Адріана Моленда, Євген Коршунов(частково), Аттіла Гажлінскі, Ларіон Лозовий, Анастасія Костів(частково), Ліка Волкова, Томі Гажлінскі(частково), Вікторія Дорр (Зимомря), Петро Ряска

Вересень – Листопад 2020 р.

“Одяг для перетину річки середнього розміру”. Проект Даніеля Божкова. Тимчасовий колектив “Ужгород 7+”, сім членів: Даніель Божков, Петро Ряска, Антон Гуменюк, Анетта Гуменюк, Аттіла Гажлінські, Анастасія Костів та Томі Гажлінські, а також додаткові співробітники, які допомагали на шляху з ідеями та експертизою.

Лекції IV

2019

Артіст Толк / Деймон Сфетсос, Марися Парузель, Ніколас Чекалді, Аня Комар / 17 серпня 2019

Лекція Ані Комар: Інституційна критика: світовий контекст / 10 серпня, 2019

2020

Воркшопи Олександри Лерман “DreamDoc, або колективний сон в літню ніч”, 25 серпня – 28 жовтня, 2020

Уроки Тейлора Коберна “КОНТР-ФАКТИ”, 27 вересня – 18 жовтня 2020

Воркшопи Данієля Божкова, “Одяг для перетину річки середнього розміру”, 5 вересня – 22 листопада, 2020

Резиденція V

Вибачте Номерів Немає – це мистецька резиденція котра створює умови для практики та перебування одного художника в мистецькому та культурному середовищі Ужгороду та Закарпаття. В свою чергу резидент реалізовує щонайменше один контекстуальний проект в місті Ужгород, чи регіоні.

Круглорічна резиденція сучасного мистецтва «Вибачте номерів немає» функціонує з 1 квітня 2016 року в готелі Інтурист – Закарпаття, в місті Ужгород. Готель Інтурист – Закарпаття – це монументальна архітектура бруталізму збудована в  радянський період у 1979 році, та спроектована угорським архітектором Гере Мігаєм. Готель, це місце, яке поєднує архітектурний феномен, культурний, історичний та соціальний зміст.

В місячний термін (або інший термін)  резиденція приймає одну особу, якій надається для проживання та творчої праці орендована кімната в готелі «Закарпаття»: 20 м кв. + ванна, балкон, холодильник, електрочайник, мультиварка, ліжко, два крісла, телевізор. Резиденту надаються добові на харчування 100 грн день. Учасник залишає 2 полотна 60х80см за місяць, одне полотно за проживання одне за харчування.

Резиденція «Вибачте номерів немає» існує за підтримки самих художників та локальних партнерів. 

Художникам котрі мають власне фінансування на участь в програмі резиденції є знижка при оренді кращого готельного номеру. Більш детально можна дізнатись контактувавши на мейл резиденції.

Аплікації

Заявки надсилаються круглий рік у довільній формі. До заяви додається портфоліо (пдф, сайт, веб-платформа, інтернет архів, тощо…), cv / bio.

email: wybachtenomeriwnemaye@ukr.net

Адреса

Резиденція Вибачте Номерів Немає,

Готель Інтурист-Закарпаття, пл. Кирила і Мефодія, 5,

м.Ужгород, Закарпатська  обл., Україна, 88005

https://sorrynoroomsavailable.tumblr.com/

Non-куратор Петро Ряска

sorrynoroomsavailable@gmail.com

+380673947364

Готель Інтурист-Закарпаття 1979 рік